Karol Winiszewski, V Dan PFT

Z Taekwon-do spotkał się pierwszy raz w 2000 roku w Kołobrzeskim Klubie Sportowym „Atlantic”, gdzie trenował w sekcji Hosinsul, czyli samoobrony. Po ponad półtorarocznym treningu rozpoczął regularne zajęcia Taekwon-do i w 2007 roku otrzymał promocję na pierwszy stopień mistrzowski – czarny pas, I Dan. Także w tym roku reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata w Bled na Słowenii.

Samodzielnie zajęcia prowadzi nieprzerwanie od 2004 roku, gdy po przyjeździe na studia w Słupsku, założył sekcję Taekwon-do Klubie Uczelnianym AZS Akademii Pomorskiej w Słupsku, a następnie klub sportowy o nazwie: Słupska Akademia Sportowa „Sokdo”
W 2012 założył klub winiszewski.com decydując się na profesjonalizację i przejście na „pełen etat” jako instruktor.

W ciągu swojej pracy instruktorskiej wychował kilkadziesiąt czarnych pasów od stopnia I Dan, aż do III Dan włącznie, a także może poszczycić się sukcesami na arenie krajowej i międzynarodowej. Zawodnicy sekcji winiszewski.com zdobywają rokrocznie tytuły mistrzów oraz inne na zawodach Pucharu Polski oraz Mistrzostwach Polski organizowanych przez Polską Federację Taekwon-do. Od 2017 roku zawodnicy pochodzący ze słupskich i usteckich grup treningowych są powoływani do Kadry Narodowej Polski PFT i święcą w niej triumfy:

  • Wojciech Jarystow – powołany na sezon 2017/18 oraz 2018/19 – zdobywca II miejsca w Intercontinental British Taekwon-do Championships 2017 w walkach
  • Przemysław Czujko – powołany na sezon 2017/18 – zdobywca III miejsca w Intercontinental British Taekwon-do Championships 2017 w walkach
  • Magdalena Penk – powołana na sezon 2018/19
  • Bartosz Giez – powołany na sezon 2018/19
  • Jakub Gruszewski – powołany na sezon 2018/19 – zdobywca II miejsca na International Dubrovnik Open 2018 w walkach

Karol Winiszewski za swoją pracę instruktorską otrzymał różnorakie wyróżnienia, m.in. listy gratulacyjne JM Rektora Akademii Pomorskiej w Słupsku, Burmistrza miasta Ustki, czy nagrodę Prezesa Polskiej Federacji Taekwon-do – tzw. „Taekwondokę” (trzykrotnie). Jest także członkiem sztabu Kadry Narodowej PFT oraz sędzią międzynarodowym.

Prywatnie jest ojcem dwójki dzieci, mężem, pasjonatem wojskowości oraz wszelkich aktywności ruchowych. Z wykształcenia jest magistrem pedagogiki resocjalizacyjnej i terapeutą zajęciowym.